Březen 2014

Chtěli byste?

22. března 2014 v 13:06 | eliška
Ahoj! Dostala jsem takový nápad...ráda si pro sebe píšu knížky a tak mě napadlo, jestli byste nechtěli abych vám sem třeba vždycky přidala jednu kapitolu...A až bych jí dopsala, tak třeba celou:) Jen mě to tak napadlo, tak mi dolů napište, jestli byste chtěli:)

-Mám zatím rozepsané 3 knížky!:)

Moje láska k hudbě

1. března 2014 v 12:51 | eliška
Ahoj! Dneska jsem se rozhodla, že Vám napíšu něco málo o tom, jak mám ráda hudbu, proč jí mám ráda a jaký jsou moje plány. Tak doufám, že se Vám to bude líbit:)

Hudbu mám ráda už od malička, protože asi jako každé dítě jsem ráda tancovala. Měla jsem ráda písničky a vždycky jsem se pohybovala. Když nám ve školce paní učitelka hrála na klavír, chtěla jsem taky, hrozně jsem chtěla někdy hrát na klavír. Jednou jsem taky do toho ťukla. I jsem ráda zpívala, skoro vždycky, když mě táta odvážel do školky tak jsem mu cestou zpívala.

Když už jsem byla v 1. třídě, chodila jsem na vaření do domu dětí a mládeže. Potom jsem tam začala chodit i na taneční, kde mě to bavilo a byla jsem tam asi 2 roky. Potom jsem chtěla zkusit i taneční u orientálního. Tak jsem to šla vyzkoušet, ale moc se mi tam nelíbilo, protože tam na mě byli holky zlý a Míša (trenérka) si mě moc nevšímala, ani moc nevěděla jak se jmenuju a dávala holky, co tam chodí dýl, ale moc to neumí dopředu a mě dozadu a na vystoupení to vypadalo hrozně. No, tak jsem po roce šla do Lidušky. Chodila tam moje kamarádka, která se mnou chodí do školy a chodila se mnou i na taneční k Hance. Tak jsem tam šla a bavilo mě to. Takže jsem tam s Káťou byla. Potom Káťa odešla, ale já tam měla kamarádky další. Potom tam přišla i Verča, která se mnou chodí do třídy. Obě nás to bavilo, ale postupem času už to nebylo ono.. Paní učitelka nás oblíkala do plínek a tancovali jsme s malíma, což se nám nelíbilo...Když už byl další rok, co jsme tam chodili, tak jsem se zeptala na zpěv. Jenom mě to tak napadlo, protože moje sestřenka Kiki zpívá ve sboru. No a paní učitelka to domluvila. Šla jsem za tou paní učitelkou a zazpívala. Říkala, že jako nic moc, ale že mě bere. Byla jsem ráda. Naučila jsem se tam toho hodně a rozhodně zpívám líp. Taneční už mě přestalo bavit a tak jsme s Verčou asi před 2 měsícema odešli. Na taneční jsem chodila 2 roky a půl. Paní učitelka na zpěv říkala, že jsem hrozně šikovná a učím se rychle. Někdy, když jsme se připravovali na koncert, tak nám jedna holka k tomu hrála na klávesy. Pak jsem zjistila, že paní učitelka na zpěv dělá i klávesy, já jsem totiž nechtěla chodit k tý, která učí klavír a klávesy normálně. No a tak jsem se zeptala, jestli by mě taky nemohla učit na klávesy, řekla že jo. Když chodím na dva obory, mám slevu a když jsem přestala chodit na taneční, stálo to míň, takže super. Teď už tam chodím, takže zpívám a hraju. Paní učitelka mě učí hrát na klávesy ty písničky, které mě učí na zpěvu. Baví mě to. I když bych chtěla hrát i ty populárnější písničky, nebo prostě ne ty dětský, ale jsem začátečník a už tak je to celkem těžký, aby jsem měla dobrej prstoklad. K Vánocům jsem dostala klávesy a tak si to můžu zkoušet i doma, a taky jsem se naučila pár písniček sama přes tutorialy na Youtube. Už od mala mě baví zpívat a chci být zpěvačkou, proto jsem pro to začala něco dělat. Dobře se učím, takže by mi to mohlo vyjít na konzervatoři. Už mám i svojí skupinu, ale bohužel není tolik času, aby jsme se vídali, takže ani nejsme nějak známí.


Doufám, že se Vám článek líbil.
Mějte se hezky, pa:)